;

ההרמוניה של מינימליזם ואור בצילום אדריכלות

כצלם אדריכלות, אני מחפש כיצד להציג בצורה הטובה ביותר את איכות היצירה של הלקוחות באמצעות פשטות ותאורה מדויקת. עם השנים, הבנתי שפחות התערבות יכולה למעשה לשרת את התוצר יותר. מתוך מגוון הסגנונות השונים של צילום אדריכלות, הסגנון המינימליסטי הוא זה שמנחה אותי בעבודה שלי. בהתייחסות לכך, בשילוב תשומת לב לשעת הצילום ולאור הטבעי, כל פרויקט יכול להפוך ליצירת אמנות ויזואלית. בהמשך המאמר ארחיב יותר על ערך הפשטות ומתי פחות הוא בעצם יותר.

היופי בפשטות

מינימליזם הינה שפה ויזואלית שמטרתה להצליח לספר סיפור מרתק ועשיר עם כמה שפחות מילים.
בהתייחס לצילום אדריכלי, אני תמיד מחפש קווים נקיים, את הפרטים העיקריים בפרוייקט ומנסה להציג את המראה האמיתי שלו. אני מאמין כי המינימליזם בצילום בסוף מבליט את היופי האמיתי של הפרויקט ומציג אותו בצורה הבהירה והנקייה ביותר. הקסם במינימליזם אינו בחיפוש מרחבים ריקים, אלא הוא היכולת להציג פרויקטים בצורה נקייה ולא מתאמצת, כך שהצופה יקבל את התחושה הייחודית שקיימת בחלל.
כאשר אני מצלם בצורה פשוטה, המבנה מוצג ללא הפרעות, ורק כך הוא במרכז והוא זה שמספר את הסיפור של עצמו.

KOT Architects,  Rust Architects

ריקוד עם אור וצללים

הגיבורים האמיתיים של תמונה טובה הם האור והצללים. שכחו מהמונחים הטכניים; האור הוא האלמנט המכריע שיכול להפוך כל צילום פשוט למעולה. לרוב, צריך לצפות את הזמן האידיאלי לצילום כדי לתפוס את הרגע המכריע, ולפעמים זה עניין של להיות במקום הנכון בזמן הנכון. בעידן הצילום הדיגיטלי ניתן לנצל כל אור זמין כדי ליצור תמונות מעניינות יותר שמספרות לנו משהו על החלל. למשל, לכידת הזווית המושלמת של הצללים על הקיר יכולה להוסיף למצע השטוח שכבה נוספת של תלת ממדיות.

Hovot Halevavot, Erez Segalovitz

תמונות שמספרות סיפור

באמצעות פשטות ותאורה נכונה, תמונות יכולות להכניס אותנו לרגע לחוויה ממשית של השהייה במקום. לעיתים נוכל כמעט לחוש דרך הצילום את הטמפרטורה בחדר, את הצלילים מסביב ולהריח את ריח הריהוט. הן מבטאות את האופי האמיתי של הפרויקט ומסייעות לתווך לצופים את המסר שהמעצב התכוון להעניק לפרויקט. לרוב, לא צריך לצלם את כל החלל כדי שהצופה יקבל את הרגשה שהוא נמצא בתוכו.

KOT Architects, Switchup

ככל שהתפתחתי במקצוע של צלם אדריכלי, למדתי כי עליי להגיע בצניעות לצילום הפרויקט ולתת לו לספר לי מה עליי להבליט ולהקשיב לחוויה שהוא מייצר. אני יודע כיום כי שימוש בתאורה הטבעית יחד עם צילום מנימליסטי הם שני קווים מנחים בכל העבודות שלי. השילוב של שניהם מאפשר לי לספק עבודה שאינה רק יפה לעין, אלא גם מעבירה לצופים את התחושה שיש בחלל.
אני מזמין אתכם לחוות את השילוב המרתק בין פשטות לאור, שיכול לשדרג כל פרויקט אדריכלי לרמה חדשה של יצירתיות ויופי.

צלם אדריכלות נוף,
Michael Kantor Lighting Design
Rust Architects
@