;

מבט מלמעלה – צילום אדריכלות עם רחפן

בעולם המתפתח והדינמי של צילום, רחפנים בולטים בשימוש שלהם ככלי מהפכני ובלתי ניתן להחלפה עבור צלם האדריכלות. צילום אדריכלות ברחפן מאפשר להציג את התמצית של אדריכלות בנויה וכן אדריכלות נוף, כאשר נקודת המבט של צילום אווירי מביאה עימה יתרונות עצומים לצלמים ולקוחות כאחד.

במאמר זה אפרט מספר יתרונות של צילום אדריכלות עם רחפן, וכן דגשים שיש לשים אליהם לב בעת הצילום.

הכח של המבט האווירי

רחפנים מספקים לצלמי אדריכלות יכולת חסרת תקדים לתפוס זוויות אוויר מרהיבות. בזמן שהם עולים לגובה, מציעים מצלמות הרחפן ללכוד תמונות ממבט הציפור של מבנים אדריכליים. זווית זו מאפשרת גישה דינמית לחשיפת אלמנטים אדריכליים, תבניות נוף, ועיצובים שלרוב לא ניתנים לתיעוד מגובה הקרקע. תוואי השטח והסביבה הבנויה מסביב לפרויקטים רבים מקשה על מציאת זוויות צילום המצליחות ללכוד את מהות הפרויקט בתמונות בודדות, וצילום מהגובה משחרר את צלם האדריכלות ממגבלות אלה.

צילום אדריכלות עם רחפן
פארק עופר פתח תקווה, עבור מליסרון ישראל
צילום אדריכלות עם רחפן
פארק עופר פתח תקווה, עבור מליסרון ישראל

הצגת מערכת היחסים בין הפרויקט לסביבה שלו

צילום רחפן מאפשר לצלם האדריכלות להתמקד בפרויקט האדריכלי ובאותו הזמן להתרחק כך שניתן להראות כיצד הפרויקט משתלב בסביבה שלו, באופן שבלתי אפשרי ללכוד בעת צילום מהקרקע. הדגשת הפרויקט בתוך הסביבה שלו חשובה במיוחד בצילום אדריכלות נוף, מבני צילום, ובניינים רבי קומות.

צילום אדריכלות עם רחפן
פארק עופר פתח תקווה, עבור מליסרון ישראל
צילום אדריכלות עם רחפן
טיילת בבלי בפארק הירקון, עבור שריג וקסמן אדריכלות נוף

תיעוד וידאו מהגובה

בנוסף לצילום סטילס, הרחפן מאפשר לצלם וידאו באיכות גבוהה במיוחד עם תנועות מצלמה דינמיות וחלקות, שלא היו אפשריות לפני כן. צילום רחפן מקצועי מאפשר ליצור תיעוד וידאו אווירי של פרויקטים מורכבים תוך זמן קצר, ועריכתו לקליפ המציג את מורכבות הפרויקטים והסביבה שלהם לצופים. לצד צילום הסטילס, כעת אדריכלים ואדריכלי נוף יוכלו להציג את הפרויקטים שלהם בוידאו במגוון איכויות, בין אם באתר האינטרנט, או בקובץ קל הניתן לשליחה בהודעת ווטסאפ.

הפעלת רחפן באופן חוקי ובטיחותי

הפעלת רחפן באופן חוקי ובטיחותי בישראל היא לא עניין פשוט. על מנת לקבל אישור חוקי להטסת רחפן באופן מסחרי יש לצלוח מבחנים עיוניים של רשות התעופה האזרחית, לעבור הדרכות טיס, ולרכוש ביטוח המכסה אפשרות של תאונה. הטסת רחפן באופן מסחרי בישראל ללא צעדים אלה אינה חוקית, ונתונה למגבלות רבות של הרשויות השונות, ביחוד בשטח בנוי בו אסור לטוס באופן חובבני בכל הארץ. לפני צילום כל פרויקט צלם הרחפן צריך להשיג אישורים פרטניים מהגורמים בשטח, כמו המשטרה, מגדלי פיקוח, רשויות מקומיות, ועוד. יואב פלד עבר את כל התהליכים הנדרשים ובעל רשיון מסחרי להטסת רחפן, פועל מול הרשויות השונות וצילום כל פרויקט נעשה לאחר קבלת האישורים הנדרשים תוך שמירה על כללי הבטיחות.

פארק לאומי תל דור, עבור אב אדריכלות נוף
פארק לאומי תל דור, עבור אב אדריכלות נוף

סיכום

צילום בעזרת רחפן הוא מהפכני בשדה צילום האדריכלות ואדריכלות הנוף. זוויות הצילום שהרחפן מעניק אינן ניתנות להשגה תוך שימוש בשום כלי אחר, בין אם הן אינפורמטיביות ומציגות את הפרויקט וסביבתו, או תוך שימוש אמנותי ויצירת תמונות מופשטות של אלמנטים שונים בפרויקט. לצד תמונות הסטילס הרחפן מאפשר ליצור תיעוד וידאו מקצועי של הפרויקט, וכך צלם אדריכלות המטיס רחפן באופן מקצועי מעניק ללקוחותיו תיעוד שלם ומגוון של הפרויקטים שלהם.

מרכז צפרות ראש ציפור, עבור וקסמן שריג אדריכלות
מרכז צפרות ראש ציפור, עבור וקסמן שריג אדריכלות
שפארק עופר יקנעם, עבור מליסרון ישראל
פארק עופר יקנעם, עבור מליסרון ישראל

יואב פלד \\ Peled Studios

@